Planet FRT-401, FTTH Ethernet router 1x 100Base-FX SC multimode WAN, 4x LAN, Firewall+filtr, SNMP, IGMP

Planet FRT-401, FTTH Ethernet router 1x 100Base-FX SC multimode WAN, 4x LAN, Firewall+filtr, SNMP, IGMP

bez DPH: 1 602 Kč

s DPH: 1 938,50 Kč

  • Výrobce: Planet Technology Corp.
  • Katalogové číslo: FRT-401
  • Záruka (měsíců): 24

PLANET FRT401; FTTH router, 1x WAN 100BaseFX (SC multimode 2 km), 4x LAN přepínaný port 10/100BaseTX. NAT, Access control, Firewall, Virtual server, DHCP server/klient, IGMP Proxy. Neomezený počet vnitřní...

PLANET FRT-401

FTTH router, 1x WAN 100Base-FX (SC multimode 2 km), 4x LAN přepínaný port 10/100Base-TX.
NAT, Access control, Firewall, Virtual server, DHCP server/klient, IGMP Proxy.
Neomezený počet vnitřních klientů, firewall definován pravidly. IP/MAC/Port/Content filtr. Web/SNMPv2/OAM správa.
S požadavkem na realizaci a nabídku služeb jako jsou HDTV, IPTV, VOIP a všeobecné poskytování multimediálního obsahu vzrůstají nároky na robustnost lokálních sítí. Požadavku na spolehlivou síť jistě vyhoví zařízení technologie FTTH (fibre to the home).

Optické Planet routery řady FRT-40x poskytují záruku vhodné investice pro řešení infrastruktury budoucí generace NGN (Next Generation Networking), jež je ideálním řešením pro realizaci koncových uzlů a připojení jednotlivých účastníků rychlostí až 100Mbitů/s. WAN rozhraní routerů je optické, flexibilně nabízí 100Base-BX, 100Base-LX, 100Base-FX a SFP (Small Form Factor Pluggable).

Router nabízí základní funkce pro optimalizaci a priorizaci provozu QoS, jež garantuje spolehlivý a plynulý provoz pro služby náročné na přenosy dat v reálném čase jako jsou IPTV nebo VOIP. Dále jsem k dispozici DHCP server, Virtual server, DMZ, UPnP, filtrace na základě IP / port / MAC nebo filtrace obsahu transferovaných dat. Zajímavá je možnost nasazení s odstaveným NAT - tedy ve funkci oddělovače IP segmentu. Rovněž jej lze nastavit i do režimu "Bridge"(most) tak, že pracuje jako prostý administrovatelný konvertor.

Pravidlově definovatelný firewall disponuje MAC, IP a URL filtrem, podporuje dynamické internetové aplikace, provozy DMZ a přesměrování portů/virtual servery. Zařízení je skutečným hardwarovým firewallem pro lepší a robustnější ochranu účastníků před síťovými útoky z internetu. Běžně známé softwarové firewally a antiviry v operačním systému na stanicích uživatelů jsou pak dalším stupněm-aplikačním doplňkem ochrany uživatelů před nebezpečím virů a zlomyslných aktivit z internetu.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

Porty: 1 x 100Base-FX (SC) WAN, 4 x RJ-45 LAN
Ethernet standardy: IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Bezdrátové režimy: router, bridge
Přenosová rychlost: 100 Mb/s
Protokoly: TCP/IP, NAT, DHCP, HTTP, DNS, SNTP, UPnP, RIPv1/2, 802.1D, SNMP
Firewall: NAT, SPI
VPN: PPTP, IPSec, L2TP
Správa: Web management, SNMP v1/v2c, TS-1000/802.3ah OAM (operations, administration, maintenance)
Napájení: externí adaptér 12V DC
Rozměry: 186 x 143 x 35 mm
Provozní teplota: 0°C až 50°C, vlhkost <90%

Vlastnosti:

  • Podpora pevně i dynamicky přidělené vnější IP adresy
  • PPPoE - podpora PPP over Ethernet, on-demand nebo statické
  • PPTP, L2TP - on demand nebo statické, heslo, hostname, ID spojení
  • Firewall možno povolit nebo vypnout
  • DHCP server (max. 253 IP adres) i DHCP klient, možnost rezervace adres
  • IGMP Proxy
  • DNS Proxy
  • IP filtr UDP/TCP/MAC/Port
  • URL filtr, zamezení/povolení přístupu jen na některé stránky
  • Virtual server/IP mapping pro jakýkoli TCP/UDP port
  • DMZ - demilitarizované rozhraní
  • Řízení provozních oprávnění klientů dle MAC/IP adres a TCP/UDP portů
  • DDNS - podpora poskytovatelů dynamického hostname
  • Detekce pokusů o průnik (IDS), ochrana před DoS, vedení záznamů
  • Podpora UPnP
  • Monitorování stavu zařízení

Příklad aplikace:


Seznam funkcí

Manuál

Ostatní download